Armox — najlepsza stal pancerna i balistyczna

Armox to powszechnie znana i uznana marka stali pancernej i balistycznej. Zapewnia skuteczną ochronę przed pociskami i wybuchami. Doskonale sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo ludzi i mienia. Sprawdź, dlaczego Armox uznawana jest za najlepszą stal pancerną na świecie!

Armox

Balistyczna stal pancerna Armox

Oferujemy blachy i gotowe elementy ze stali balistycznej Armox. To wiodąca na rynku marka stali pancernej o szerokim spektrum zastosowań.

Od ponad 50 lat szwedzka firma SSAB doskonali technologię wytwarzania stali o niepowtarzalnych parametrach. Efektem są nie tylko najlepsze na świecie blachy trudnościeralne Hardox, ale również pancerna stal Armox. To marka ceniona na całym świecie za to, że zapewnia najlepszą ochronę przed pociskami i wybuchami.

Właśnie dlatego pancerna, balistyczna stal Armox wykorzystywana jest we wszelkiego rodzaju konstrukcjach chroniących mienie i ludzi. Stosuje się ją w pojazdach pancernych, budynkach, statkach, kontenerach czy schronach.

Wyjątkowa odporność na przebicia i wybuchy to jednak nie wszystko. Blachy Armox stosunkowo łatwo poddają się obróbce. Możliwe jest ich gięcie, cięcie, nawiercanie, frezowanie czy spawanie, choć wymaga to zastosowania profesjonalnych technologii i narzędzi. Dlatego oferujemy obróbkę stali Armox. Zapewniamy m.in. cięcie laserowe i plazmowe, gięcie, wykonywanie otworów i frezów oraz spawanie blach Armox.

Co istotne, w naszej ofercie dostępne są wszystkie typy stali Armox — od Armox 370T przez 500T i 600T aż po ultramocną blachę Armox Advance. Różnią się one nie tylko zakresem wymiarowym, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Odmienna jest ich twardość, udarność czy plastyczność, a także możliwości obróbki warsztatowej.

Duży wybór stali Armox o różnych właściwościach pozwala łatwo dobrać materiał odpowiedni do konkretnych zastosowań, warunków i przewidywanych zagrożeń.

Blachy Armox — rodzaje i ich właściwości

Armox to cała gama blach pancernych o różnych parametrach. Pozwala to dobrać materiał zapewniający maksymalną ochronę przed konkretnymi zagrożeniami.

Do wyboru są zatem blachy o wysokiej twardości zapewniającej ochronę przed przebiciem (czyli przed pociskami). To m.in. Armox 500T i 600T, a także najtwardsza w asortymencie blacha Armox Advance. Mamy również blachy pancerne o nieco mniejszej twardości, ale wyjątkowej udarności (czyli chroniące przed wybuchami), takie jak Armox 370T czy 440T.

Przy wyborze odpowiedniego materiału uwzględnić trzeba jednak nie tylko stopień ochrony przed konkretnymi zagrożeniami. Istotna jest także waga konstrukcji czy możliwości obróbki konkretnej blachy Armox. Szeroki asortyment pozwala na idealne dobranie wszystkich parametrów.

Co istotne, każdy rodzaj blachy Armox ma gwarantowane własności balistyczne zgodne z międzynarodowymi normami. SSAB współpracuje też z najlepszymi, niezależnymi laboratoriami, które regularnie testują stal Armox. To gwarancja spełnienia standardów i oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

Poniżej przedstawiamy porównanie właściwości blach Armox:

Nazwa produktuGrubość w mmTwardość HBW / HRCUdarność przy -40°CGranica plastyczności RE (w MPa)Granica wytrzymałości RM (w MPa)
Armox 370T Class 13,0 – 100300 – 430 HBW*20-40J*850 – 1000*950 – 1350*
Armox 370T Class 23,0 – 100280 – 330 HBW60J800900 – 1000
Armox 440T4,0 – 80420 – 480 HBW45J1000 – 1100*1250 – 1550
Armox 500T3,0 – 80480 – 540 HBW32J12501450 – 1750
Armox 520T4,0 – 12500 – 550 HBW27J12251500 – 1850
Armox 560T4,0 – 15530 – 590 HBW20J13001650 – 2000
Armox 600T4,0 – 20570 – 640 HBW12J15402100
Armox 620T6,0 – 1555 – 60 HRC
Armox Advance4,0 – 7,958 – 63 HRC10J

*dokładne wartości zależą od grubości blachy

Pancerna stal balistyczna Armox — zastosowanie

Wysokiej klasy balistyczna, pancerna stal Armox znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotne jest zabezpieczenie osób i mienia.

Wykorzystywana jest zatem m.in. w budynkach narażonych na niebezpieczeństwo. Stosuje się ją m.in. w obiektach rządowych, wojskowych, ale też w miejscach użyteczności publicznej, takich jak dworce, instytucje finansowe, a nawet hotele. Stal Armox montowana jest w ramach okiennych z szybami pancernymi, drzwiach, a także w ścianach czy stropach, a więc wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zabezpieczenia pomieszczeń.

Pancerna stal Armox jest też idealna do ochrony obiektów infrastrukturalnych. Zabezpieczyć może budynki i instalacje o znaczeniu strategicznym, takie jak elektrownie, przepompownie wody, centra danych czy systemy transportu publicznego. To tylko niektóre z miejsc o wyjątkowym znaczeniu dla sprawnego funkcjonowania społeczeństwa, a więc wymagające szczególnej ochrony.

Wyjątkowo wytrzymała stal Armox (np. taka jak Armox 600T lub Armox Advance) pozwala też na tworzenie lekkich, ale wysoce odpornych pancerzy. Dlatego doskonale sprawdza się w pojazdach opancerzonych — tak wojskowych, jak i prywatnych. Korzysta się z niej nie tylko przy produkcji profesjonalnego sprzętu bojowego, ale również limuzyn, vanów i innych aut dla VIP-ów, służb i wszystkich tych, którzy wymagają szczególnej ochrony.

Oczywiście stal Armox wykorzystać można nie tylko w samochodach. Doskonale sprawdzi się również przy konstrukcji statków czy samolotów. Można nią opancerzyć całe kadłuby, jak i wybrane miejsca — kabinę pilotów, sterownię i różne systemy wrażliwe.

Relatywnie lekka, a przy tym odporna zarówno na przebicia, jak i wybuchy stal Armox (np. Armox 500T) jest też doskonała na kontenery transportowe czy mobilne schrony. Takie konstrukcje zapewniają doskonałą ochronę osób i mienia, a dzięki niskiej wadze mogą być bez problemu transportowane standardowymi metodami.

Blachy Armox — doskonała ochrona i szerokie możliwości obróbki

Stal Armox wyróżnia się doskonałymi parametrami — m.in. wysoką twardością i udarnością. Przeważnie taka charakterystyka idzie w parze z utrudnioną obróbką. Jednak Armox jest wyjątkowy także pod tym względem. Zapewnia bowiem szerokie możliwości modyfikacji.

Oczywiście prawidłowa, wysoce precyzyjna obróbka tak twardej i mocnej stali wymaga zastosowania odpowiednich technologii, a także wiedzy i doświadczenia. Dlatego oferujemy nie tylko płaskie blachy, ale również obróbkę stali Armox m.in. w zakresie jej spawania, cięcia laserowego i plazmowego, precyzyjnego nawiercania i frezowania, a nawet gięcia.

Prowadzimy obróbkę wszystkich gatunków stali Armox, właściwie dobierając metody i narzędzia do danej blachy. Zapewniamy więc wykonanie niemal dowolnych elementów ze stali Armox idealnie zgodnych ze specyfikacją techniczną klienta.

Armox — cena

Cena stali Armox związana jest z jej wyjątkową jakością. To blachy, które zapewniają najlepszą ochronę ludzi i mienia, a tego nie sposób przecenić.

Produkcja stali o tak unikatowych właściwościach wymaga oczywiście odpowiedniego sprzętu i ekspertyzy. Jest to złożony proces pociągający za sobą wysokie koszty. Konsekwencją jest pozornie wysoka cena stali Armox. Trzeba jednak zrozumieć, że ochrona życia i dobytku zawsze jest trafioną inwestycją.

Konkretna cena stali Armox zależy od wybranego gatunku, grubości i zamawianej wielkości blachy. Dodatkowo uwzględnić trzeba ewentualną obróbkę wybranymi przez klienta metodami.

Z tego względu cena blach Armox zawsze ustalana jest indywidualnie. W tym celu prosimy o kontakt z naszym biurem.