Części do pługa GRUDZIĄDZ 2 skibowego

Części do pługa GRUDZIĄDZ 2 skibowego wykonanych z odpornej na ścieranie stali szwedzkiej HARDOX gwarantują długą pracę elementów roboczych pługa i komfortową pracę operatora. Dla zainteresowanych : producentem tych pługów jest polska firma UNIA GRUDZIĄDZ założona w miejscowości Grudziądz w województwie kujawsko pomorskim w roku 1921.

Wytrzymałe części do pługów grudziądz 2 skibowych

Najważniejszą cechą części do pługa jest jej wytrzymałość na bezlitosne warunki panujące na polu. Ścierający jak papier ścierny – piach, twarde kamienie oraz żwir to zmora branży rolniczej. Minerały te powodują przyspieszone ścieranie elementów roboczych pługa gdyż posiadają przewyższającą twardość części do pługa Unia Grudziądz. Jest tylko jeden sposób aby tego uniknąć. Zmienić miejsce zamieszkania i kupić nowe pole, oczywiście żartuję. Wystarczy zmiana materiału z której wykonane są części do pługa unia grudziądz na części o większej twardości. Jeżeli twardość części do pługa grudziądz 2 skibowego podniesiemy ponad twardość piasku i żwiru to minerały te będą jedynie polerować powierzchnię metalu.

Jaki materiał na części do pługa grudziądz 2 skibowego

Wysoka twardość sięgająca 50HRC która przewyższa twardość piasku i żwiru. Odporność na pęknięcia spowodowane najczęściej uderzeniem w duży kamień. Oraz sprężystość dzięki której części do pługa unia grudziądz zachowują się jak resor. Po trafieniu na kamień uginają się aby zaraz po ominięciu przeszkody wrócić do swojego pierwotnego kształtu. To wszystko gwarantuje oryginalna stal HARDOX z której wytwarzamy części do pługów grudziądz 2 skibowych oraz inne części do maszyn rolniczych.

Konserwacja lemiesza do pługa unia grudziądz 2 skibowego

Po wyborze najważniejszego czynnika jakim jest materiał wykonania niezbędna jest odpowiednia konserwacja. Spełnia ona jakże ważną rolę przy konserwacji części pługa grudziądz, zabezpiecza przed utlenianiem metalu. Rdza bo o niej mówimy odpowiada za 20% zużycia części roboczej. Czyli jeden lemiesz do pługa 2 skibowego grudziądz  z pięciu sztuk jest zużywany przez rdzę. Jak tego uniknąć?

Konserwacja części pługa Unia Grudziądz

Najłatwiejszą metodą na wyeliminowanie problemu jest usunięcie przyczyny zużycia czyli rdzy. Aby tego dokonać wystarczy po udanym sesonie zakonserwować odpowiednio maszynę. Najczęściej używaną metodą jest pokrycie elementów roboczych olejem, smarem lub przykrycie workiem po nawozie. Pamiętaj o zabezpieczeniu twoich maszyn rolniczych to przkłada się na  20% oszczędności.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 49