Kverneland

Kverneland norweski międzynarodowy producent maszyn rolniczych, specjalizujący się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji szerokiej gamy maszyn rolniczych, w tym głównie pługów ale także:

  • oferuje rozwiązania rolnictwa precyzyjnego (terminale i akcesoria, licencje, narzędzia cyfrowe)
  • pługi (zawieszane obracalne, półzawieszane obracalne, zagonowe, wały)
  • kultywacja (bierne agregaty uprawowe, kultywatory ścierniskowe, głębosze, uprawa pasowa, brony talerzowe, brony wirnikowe, wały uprawowe)
  • kosiarko – rozdrabniarki
  • siewniki (pneumatyczne siewniki zbożowe, mechaniczne siewniki punktowe, pneumatyczne siewniki puktowe, agregaty uprawowo-siewne)
  • rozsiewacze do nawozów
  • opryskiwacze (przednie zbiorniki, opryskiwacze zamieszane, opryskiwacze ciągane, opryskiwacze samojezdne)
  • maszyny zielonkowe (kosiarki, przetrsząsacze, zgrabiarki)
  • prasy i owijarki (prasy rolujące stałokomorowe, prasy rolujące zmiennokomorowe, praso owijarki stałokomorowe)
  • ścielarki do słomy

Firma założona została w 1879r. przez Gabriela Kverneland’a, który to jako pierwszy opracował pług z mechanizmem skrętu rewolucjonizując pracę na polu. Przełomowe odkrycie pozwoliło zdobyć światowe rynki w produkcji maszyn rolniczych, dziś firma zatrudnia prawie 2400 pracowników.

Obecnie produkty kverneland znane są z innowacyjności i niezawodności co w połączeniu z wysoką jakością pozwala na przewagę nad konkurencją. Innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi firma ułatwia pracę rolnikom oferując m.in. systemy automatycznego sterowania pozwalające precyzyjnie prowadzić maszyny.

Kverneland będąc pionierami pługów, oferują je oczywiście jako jeden z głównych produktów. Wśród nich znaleźć możemy pługi obrotowe, pługi obracalne, pługi wirnikowe i pługi zintegrowane z siewnikami. Firma oferuje również szeroką gamę siewników, w tym pneumatyczne siewniki zbożowe, siewniki punktowe, siewniki do kukurydzy i siewniki wielkonasienne, oraz gelobgryzarki, kultywatory. Każda z maszyn produkowana jest w trend najnowszej myśli technologicznej, przy wykorzystaniu maksymalnej wydajności, lekkości i minimalnym wpływie na środowisko. Ostatnie lata w działalności firmy to skupienie się na pomocy rolnikom w lepszym osiąganiu wyników przy minimalnym zużyciu zasobów wprowadzając najnowsze technologie automatycznego sterowania i precyzyjnego rolnictwa.

Kverneland to lider w dziedzinie maszyn rolniczych , podążający za nowinkami technologicznymi. Dzięki renomie i wieloletniemu doświadczeniu ma nieposzlakowane opinie wśród klientów cieszących się wysokim zadowoleniem z produktów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4