Weathering — trwała i odporna na korozję stal konstrukcyjna

Wysoce odporna na korozję stal Weathering gwarantuje wydłużoną żywotność konstrukcji i minimalizuje koszty konserwacji. Doskonale sprawdza się na wszelkie elementy wystawione na działanie warunków zewnętrznych. Dowiedz się, co jeszcze wyróżnia stal Weathering i do czego możesz jej użyć!

Weathering

Stal Weathering — najlepsza ochrona przed korozją

Oferujemy doskonałej jakości stal Weathering produkowaną w szwedzkiej hucie SSAB. To ta sama firma, która stworzyła Hardox — najlepsze blachy trudnościeralne na świecie, jak i wiele innych rodzajów stali o unikatowych właściwościach.

Stal Weathering powstała z myślą o maksymalnym przedłużeniu żywotności elementów i konstrukcji narażonych na korozję. Precyzyjnie dobrany skład i ściśle kontrolowany proces produkcji sprawia, że Weathering utlenia się znacznie wolniej niż inne rodzaje stali.

Odporna na korozję stal Weathering pozwala zatem obniżyć koszty eksploatacji związane z konserwacją, serwisowaniem czy wymianą elementów konstrukcyjnych. Właśnie dlatego jest idealnym wyborem na mosty, kładki, ogrodzenia, różnego rodzaju kratownice nośne oraz pojazdy do transportu ciężkiego (również tabory kolejowe). Weathering doskonale sprawdza się również w przetwórstwie, gdzie istotne są materiały odporne nie tylko na wilgoć, ale i na rozmaite chemiczne czynniki korozyjne czy wysokie temperatury.

W naszej ofercie dostępne są różne rodzaje stali Weathering. Wybierać można nie tylko różne rodzaje materiału o odmiennych właściwościach, ale też różne jego formy — blachy grube, taśmy walcowane na zimno lub gorąco, a także kształtowniki i rury.

Co więcej, oferujemy profesjonalną obróbkę stali Weathering w dowolnym zakresie — spawania, cięcia, nawiercania, frezowania, gięcia itp. Wykorzystujemy do tego nowoczesne technologie i doskonałej jakości sprzęt, dzięki czemu dostarczamy klientom gotowe części zgodne ze specyfikacją techniczną.

Stal Weathering — rodzaje i ich właściwości

Marka Weathering to szerokie spektrum produktów o różnych właściwościach. Poszczególne rodzaje materiału różnią się zakresem wymiarowym, plastycznością, wytrzymałością na rozciąganie czy udarnością. Duży wybór daje możliwość idealnego dopasowania materiału do indywidualnych potrzeb i warunków, w jakich chcemy go wykorzystać.

Dokładne właściwości stali Weathering przedstawia tabela:

Nazwa produktuZakres grubości w mmMin. granica plastyczności RE (w MPa)Wytrzymałość na rozciąganie RM (w MPa)Udarność
Weathering 3550,5 – 12355470 – 68040J / -20°C
Weathering 4203,0 – 12420500 – 66040J / -20°C
Weathering 4603,0 – 12460530 – 71040J / -20°C
Weathering 5503,0 – 1255060040J / -20°C
Weathering 355NL5,0 – 65335 – 355470 – 63027J / -50°C
Weathering 355ML8,0 – 65325 – 355470 – 63027J / -50°C
Weathering  420ML8,0 – 65380 – 420500 – 66027J / -50°C
Weathering 460ML8,0 – 65410 – 460530 – 71027J / -50°C

Co istotne, wszystkie rodzaje stali Weathering wyróżnia dobra spawalność i możliwości obróbki warsztatowej. Dzięki temu jest to idealna stal konstrukcyjna zarówno na elementy wielkogabarytowe, jak i małe, precyzyjne części.

Zastosowanie stali Weathering

Mocna, trwała i odporna na korozję stal Weathering znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie utlenianie stali stanowi problem. Doskonale spisuje się zatem w konstrukcjach zewnętrznych, wystawionych na czynniki atmosferyczne. Sprawdzi się również w zakładach produkcyjnych czy przetwórczych, w których pracuje się z materiałami przyczyniającymi się do korozji metalu.

Blachy Weathering są zatem idealne na elementy konstrukcyjne mostów, kładek czy wiaduktów, ale tez ogrodzeń i innych konstrukcji stalowych. Świetnie spisują się przy budowie pojazdów do transportu ciężkiego, np. wagonów kolejowych, kontenerów stalowych itp.

Wysoka odporność na korozję, jak i wysokie temperatury sprawia, że stal Weathering doskonale spisuje się także w zakładach produkcyjnych i przetwórczych. Wykonuje się z niej m.in. kominy i wymienniki ciepła czy różnego rodzaju zbiorniki i kotły na substancje chemiczne.

Weathering jest zatem idealnym wyborem wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność zabezpieczenia elementów przed korozją. Odporny na utlenianie materiał znacząco wydłuża okres eksploatacji i zdecydowanie obniża koszty.

Cena stali Weathering

Oferujemy stal Weathering w atrakcyjnych, indywidualnie ustalanych cenach. Dokładny koszt materiału zależy od wybranego gatunku, grubości i wielkości elementów, jak i od podejmowanych działań warsztatowych. Prowadzimy bowiem nie tylko sprzedaż, ale i obróbkę stali Weathering.

Dodatkowo koszty zależą od aktualnej ceny stali Weathering u producenta. Osoby zainteresowane prosimy więc o kontakt z biurem obsługi w celu wykonania dokładnej wyceny stali Weathering.