Jedną z technik cięcia metalu jest cięcie plazmą – cięcie plazmowe. To szybki sposób na obróbkę stali. Pozwala na uzyskanie dużej dokładności wykonania jednak gorszej od wycinania laserowego. Urządzenie do wycinania posiada centralny komputer, do którego wystarczy wgrać program, a urządzenie automatycznie wytnie zadany element bez ingerencji człowieka.

Do cięcia wykorzystuje się energie kinetyczną, która działa pod wpływem specjalnego łuku elektrycznego. Wykorzystując wysoką temperaturę proces cięcia pozwala topić i odparowywać materiał. Co ważne materiał, który chcemy przeciąć musi przewodzić prąd elektryczny, musi być to więc stal, aluminium lub miedź.

Cięcie plazmą stosowane jest w przemyśle m.in. w produkcji konstrukcji stalowych, maszyn, rur i innych elementów metalowych. Można ciąć materiały o różnej grubości od cienkich arkuszy po grube płyty, a także różne kształty, także poszczególne części maszynowe. Przecinarka wytnie nawet najbardziej skomplikowane wzory.

Czy warto wykonywać cięcie plazmą?

Cięcie plazmą to dokładność i doskonała jakość wyciętych elementów. Krawędzie są równe i gładkie. Cięcie to jest dodatkowo szybkie, a duża prędkość całego procesu jest szybsza niż inne metody. To prosta i łatwa czynność, która pozwala na realizację żądanych wzorów w stosunkowo krótkim czasie przy pełnym bezpieczeństwie materiału, który jest wykorzystywany do prac. Precyzja cięcia i wysoki stopień jakości sprawia, że ta metoda obróbki bardzo zyskuje na popularności. Ze względu na innowacyjność tej metody korzysta z niej wiele branż przemysłu.

Szerokie możliwości procesu

Poprzez możliwość pracy z różnymi materiałami -od stali nierdzewnej przez aluminium po miedź, wypalanie plazmą uzyskuje szerokie możliwości realizacji zleconych zadań. Praktycznie do zera można zniwelować odpady, a poddawane obróbce materiały wcale nie muszą być specjalnie do tego przygotowane lub oczyszczone.

Gwarancja precyzji i szybkiego wykonania

Cięcie plazmą jest najczęściej wykorzystywaną metodą obróbki materiałów: blach stalowych, blach HARDOX oraz blach cynkowanych. Dbanie o każdy detal i szczegół z zachowaniem odpowiednich tolerancji obrabianego materiału, pozwalają łączyć niską cenę z największą precyzją wykonania i stopniem jakości. Przyjmujemy nawet najbardziej skomplikowane zlecenia, dzięki modelowaniu 3d jesteśmy w stanie zaprojektować nawet najbardziej złożone częśći lub maszyny. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli doradzić Ci i wybrać najlepszą formę obróbki a twój projekt dostarczyć tobie w jak najkrótszym czasie.

 

Potrzebujesz wyciąć element według twojego wzoru? Wyślij do nas rysunek lub zadzwoń aby otrzymać cenę cięcia plazmą:

    • + 48 736 841 989

    • office@harder-parts.com