HARDOX EXTREME

Poniższa tabela przedstawia podstawowe dane stali HARDOX EXTREME. Po lewej stronie znajdują się właściwości mechaniczne blachy HARDOX EXTREME, a po prawej widnieją wielkości wraz z odpowiednimi jednostkami. Zapraszamy do zapoznania się z właściwościami blachy hardox EXTREME przed jej zakupem.

Uwaga ! Nie sprzedajemy arkuszy 2m x 6m w całości bez obróbki. Musi być odcięcie lub wypalenie detalu lub otworów.

Producent HARDOX EXTREME szwedzka huta SSAB
Nazwa HARDOX EXTREME blacha HARDOX EXTREME
Twardość HARDOX EXTREME 570 HBW do 630 HBW
Udarność HARDOX EXTREME max 15J w temperaturze -40°C
Wytrzymałośc na rozciąganie HARDOX EXTREME 1200 MPa
Spawalność HARDOX EXTREME Utrudniona
Podgrzewanie wstępne HARDOX EXTREME Tak, 75°C 
Gięcie HARDOX EXTREME Ograniczone
Odporność na pękanie  HARDOX EXTREME Częściowa
Grubość arkusza HARDOX EXTREME nie wystepuje
Grubość blachy HARDOX EXTREME 8mm do 19mm
Kształt HARDOX EXTREME Norma EN 10 029
Wymiary HARDOX EXTREME Szerokość do 200cm i długość do 1463cm

HARDOX EXTREME właściwości blachy

Najtwardsza z oferty blach szwedzkiej huty SSAB o ogromnej twardości 57HRC do 63HRC znajdująca swoje zastosowanie w najbardziej wymagających warunkach szczególnie narażonych na podwyższoną ścieralność elementów. Dzięki swojej twardości znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Jej zwiększona twardość powoduje zmniejszenie podatności na gięcie i może występować pękanie blachy podczas zbyt agresywnego gięcia na małych rozstawach matryc. Również ograniczona spawalność w porównaniu z innymi stalami HARDOX jest ograniczona i wymga wstępnego podgrzewania i spawania dedykowanym nierdzewnym drutem. Blacha ta sprawdza się w miejscach o ograniczonym wpływie udarności i rozciągania. Gdyż nie stosowanie się do tych ograniczeń powodować może nieporządane pęknięcia. Ogromna twardość jest ogromną zaletą jednak niesie za sobą sporo ograniczeń i jeżeli uda nam się je wyeliminować blasze tej nie będzie równych.

Cena HARDOX EXTREME

Nie ukrywajmy jest to najtwardsza ze wszystkich blach HARDOX i zarazem najdroższa, ze względu na złożony proces technologiczny i skomplikowaną recepturę jej cena jest wygórowana. W domowych warunkach zalecamy kupno blachy hardox 450, hardox 500 lub maksymalnie balchy HARDOX 550 ze względu na utrudnioną obróbkę mechaniczną. Dodatkowo uprzedzamy iż stal HARDOX EXTREME jest niemożliwa do przewiercenia w warunkach domowych, jedynie obróbka na wycinarce laserowej lub na przecinarce plazmowej jest w stanie wykonać otwór.