3 lipca, 2020 Autor Wojciech Stankiewicz Wyłączono

Kverneland AB 85 ważne informacje

Kverneland AB 85 to bardzo znany model norweskiego producenta maszyn rolniczych cenionego za doskonałą jakość orki oraz za stosunkowo małą moc niezbędną do uciągu pługa. Przekłada się to na niezawodną pracę oraz spore oszczędności na paliwie uzyskane z mniejszych oporów pługu w porównaniu z konkurencyjnymi markami. Idealna wręcz praca pługów KVERNELAND AB 85 wynika z doświadczenia firmy w produkcji maszyn rolniczych dla sektora rolniczego od uwaga 1879 roku. Tak więc firma ta funkcjonuje już na rynku od ponad 140 lat i doświadczenia zdobytego przez Kverneland prawdopodobnie nie sposób ocenić. Dla zainteresowanych dodam że nazwa firmy wzięła się od norweskiej miejscowości KVERNELAND w której została założona firma.

Przeznaczenie Gleba lekka kamienista
Rodzaj pługa Zawieszany zagonowy
Regulacja szerokości orki Mechaniczna lub hydrauliczna
Możliwość zamocowania korpusu Tak
Ilość korpusów Od 2 do 4 sztuk
Rodzaj ramy Ulepszana cieplnie
Zabezpieczenie pługa Resorowe 5 piór
Regulacja orki Od 30cm do 50cm
Prześwit pod ramą d 70cm do 80cm
Odległość pomiędzy korpusami 85cm
Nacisk resora 640kg
Profil ramy 100mm x 200mm
Podstawowe informacje o kverneland ab 85

Rama pługa KVERNELAND AB 85

Przechodząc do rzeczy, KVERNELAND AB 85 to podstawowy model pługa zawieszanego zagonowego który wyposażony jest w przydatną dla użytkowników płynną regulację szerokości orki która umożliwia zaoszczędzenie nawet do 20 % paliwa, czysta oszczędność. Rama pługa Kverneland ab 85 cechuje się prostą ramą składającą się z jednego całego kawałka profilu stalowego o wymiarach 100mm x 200mm. Poddawana jest ona obróbce cieplnej która nosi nazwę ,, heat treated” co oznacza po prostu hartowana cieplnie. Obróbka ta zapewnia 3x większą wytrzymałość ramy w porównaniu do ramy o tej samej wadze, która nie została poddana tem złożonemu procesowi. Powoduje to że konkurencja stosująca ramy bez poddawania hartowaniu cieplnemu musi zastosować 3x więcej materiału do wykonania konstrukcji ramy.

Korpusy Kverneland AB 85

Pług Kverneland ab 85 jest konstrukcją prostą którego obsługa jest również bardzo prosta. To za sprawą długich lat pracy inżynierów nad tym modelem, a to dlatego że początkowy zamysł przy projektowaniu tejże konstrukcji brzmiał po prostu ,, prostota” pod każdym aspektem. Kverneland zdecydował się na to rozwiązanie aby ułatwić rolnikom pracę na polu aby była ona łatwa i każdy we własnym zakresie mógł ją wykonać. Możliwości pługa kverneland ab 85 można powiększyć dodając dodatkowe korpusy, przy tym modelu można użyć nawet aż 4 sztuk. Na ramie oddalone są od siebie o 85cm stąd wzięła się nazwa modelu opisywanego pługa.

Regulacja orki w KVERNELANDACH AB 85

Płynna zmiana szerokości orki występowała w podstawowym modelu w wersji mechanicznej. Zaś wersja hydrauliczna regulacji przeznaczona była na tereny górzyste gdzie płynna regulacja była wymagana podczas orki dlatego spotykana była w pługu KVERNELAND AB 85 dość rzadko. Regulacja w tym modelu była możliwa w zakresie od 30cm do 45cm orki przy prześwicie pod ramą od 70cm do 80cm. Duży prześwit pod ramą jest zalecany w celu uniknięcia zapychania pługa a tym samym zwiększeniu komfortu pracy.

Przeznaczenie Kvernelanda AB 85

Pług KVERNELAND AB 85 powstał z myślą o terenach kamienistych i dlatego znajdują się w nim zabezpieczenia resorowe przystosowane do tego typu środowiska. Zasada działania tego zabezpieczenia polega na pracy resora który po natrafieniu na przeszkodę najczęściej kamień i po przekroczeniu odpowiedniego nacisku ulega chwilowemu odbięciu powodując odchylenie się korpusa pługa. Po minięciu przeszkody korpus pod wpływem siły resora wraca na swoje miejsce. Zabezpieczenie w pługu KVERNELAND ab 85 przystosowanego do pracy na ziemiach lekkich kamienistych składa się z 5 piór resora odpowiadającym nacisku 640 kg. Do ziem ciężkich kamienistych stosowany jest resor podwójny.

Części do pługa KVERNELAND AB 85

Doskonała praca tych pługów jest możliwa jesynie przy zastosowaniu wysokiej jakości części. Muszą być one przedewszystkim wykonane z wytrzymałego materiału który będzie trudno-ścieralny aby wydłużyć pracę i zwiększyć komfort pracy. Zalecamy wybór części do pługa Kverneland ze stali HARDOX 500 o twardości aż 50HRC, która spełnia wymagania dotyczące części najwyższej jakości. W naszej ofercie znajdą Państwo prawie wszystkie elementy niezbędne do pracy tym modelem pługa. Zapamiętaj że dobry lemiesz to podstawa orki. Poniżej znajdziesz podstawowe dane o KVERNELAND AB 85 jako podsumowanie w streszczonej formie.