lemiesz Lemken

Lemiesz Lemken dostępny jest u nas ze stali HARDOX. Jest to stal Trudnościeralna, odporna na pęknięcia oraz wygięcie. Twardość tej stali pozwala na paracę dłuższą niż elementów ORYGINALNYCH. Poniżej w naszym katalogu znajdziesz: lemiesze do lemkena, lemiesz lemken opal, lemken opal 90 lemiesz, lemiesz lemken m24 oraz lemiesz do pługa lemken opal 110. Lemiesze Lemken występują w 3 wariantach: lemiesz pod przykręcane dłuto, lemiesz dziobowy Lemken ze stałym dłutem oraz lemiesze dzielone gdzie dłuto przykręca się do wspornika.

Lemiesz Lemken jaki materiał wybrać

Lemiesze do pługa Lemken są bardzo popularnym towarem, pługi tej marki pracują bezawaryjnie, a orka to istne dzieło sztuki. Stąd tak duża popularność tych pługów. Jednak duża popularność to też duży wybór części. Jak wybrać najlepszą z nich? Jak wybrać lemiesze do Lemkena które wytrzymają najdłużej? Najważniejszy jest wybór stali z jakiej lemiesz będzie zrobiony. Jak mówi góralskie przysłowie: ” z gówna bata nie ukręcisz” i w tym wypadku mądrość przysłów się sprawdza. Lemiesz wykonany ze słabej stali wytrzyma krótko i nic na to nie poradzimy. Aby tego uniknąć trzeba wybrać dobrą stal. Na rynku możemy spotkać kilka podstawowych materiałów:

  • Lemiesz Lemken wykonany ze stali Borowej- jest to najpopularniejszy lemiesz ze względu na ogólną dostępność. Lemiesze tego typu znoszą ścieranie na średnim poziomie, podczas uderzenia potrafią pękać. Twardość takich lemieszy wynosi 40HRC
  • Lemiesze do lemkena walcowane z sieci trakcyjnej-szyny. Są to lemiesze prawie najtańsze. Ich wytrzymałość jest mniejsza niż tych ze stali Borowej. Twardość wynosi 30HRC
  • Lemiesze do pługa Lemken bez podanego materiału. Najczęściej opisują je: stal z hut zachodnich, najlepsza stal skandynawska, włoska jakość lub inne marketingowe farmazony. W rzeczywistości najczęściej tego typu lemiesze wykonywane są ze zwykłej miękkiej stali. Są ładnie zapakowane i pomalowane ale gdy przychodzi czas pracy często po nawet 10 hektarach są do wymiany po kilkukrotnym już prostowaniu, gdyż mają jeszcze tendencję do gięcia się.

Lemiesz Lemken wykonany ze stali HARDOX

Najlepszy spośród powyższych opcji. Lemiesz wykonany z trudnościeralnej blachy HARDOX 500. Odporny jest na pękanie, nie gnie się oraz ma twardość sięgającą aż 50HRC. Dzięki tym wszystkim właściwościom lemiesz Lemken z tego typu stali wytrzymuje najdłużej. Jego żywotność jest 2x większa od lemiesza Lemken ze stali Borowej oraz nawet 10x większa od lemieszy najtańszych. Przy tym wszystkim kosztuje tylko kilkadziesiąt złotych drożej. Zastanów się czy warto zaoszczędzić 30zł i wykonać tylko połowę lub nawet 1/10 pracy której wykonałby lemiesz do pługa Lemken z Hardoxa?

Lemiesze do Lemkena na wymiar

W naszym katalogu nie znalazłeś swojego modelu lemiesza Lemken? Skontaktuj się z nami, wycenimy koszt usługi dorobienia lemiesza według rysunku lub dostarczonego wzoru. Otrzymasz towar klasy PREMIUM wytrzymałością przewyższający OORYGINALNE części wykonany wyłącznie ze stali Trudnościeralnej HARDOX 500. Dzięki czemu lemiesz taki wytrzyma nawet 400 HA orki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 43